برند محصولات

بازی فکری برند آترینا

بازی فکری برند بازیمن

رده بندی سنی

می توان گفت که تمام انواع اسباب بازی ها به پرورش خلاقیت کودک کمک می کنند. در طول بیش از 20 سال، مشاهدات در تحقیقات مربوط به بررسی تاثیرات اسباب بازی به این نتیجه رسیده اند که هر نوعی از اسباب بازی برای کودکان در صورتی که به آن علاقه داشته باشند برای آنها آموزنده است. وقتی کودکان بازی می کنند از تخیلات و مهارتهای تفکر خلاق خود کمک می گیرند تا تمام جنبه ها و چیزهایی که آن اسباب بازی می تواند به آنها ارایه کند را کشف و بررسی کنند.

 اسباب بازی هایی که بازی کردن با آنها اصطلاحا پایان باز دارد(یعنی کودک می تواند به صورت های مختلف از آنها استفاده کند و بازی با آنها مرحله ی پایانی مشخصی ندارد)- مثل مداد رنگی، خمیر بازی، لباس های عروسکی، لگو ها و آلات موسیقی- می توانند   فرصت های بازی بسیار با ارزشی را در اختیار کودک قرار دهند چراکه اینگونه اسباب بازی ها آزمایش گری را در کودک تقویت می کنند و می توانند به انواع مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند و مهم تر از همه اینکه اینگونه اسباب بازی ها می توانند به دفعات مختلف توسط کودک استفاده شوند بدون اینکه کودک از آنها احساس خستگی کند. 


انواع بسیار زیاد دیگری از اسباب بازی هم وجود دارد که می توانند موجب پرورش خلاقیت شوند: اسباب بازی هایی که نقش بازی کردن را در کودک تقویت می کنند مانند، عروسک های دستی و انگشتی و مجموعه های بازی (مجموعه ی آتش نشانی، خانه ی عروسکی، مزرعه، قلعه ، مجموعه وسایل آشپزخانه و ...)، این دسته از اسباب بازی ها موجب می شوند تاکودک از تفکر خلاق و تخیلات خود استفاده کند. به یاد داشته باشید که کتاب ها هم همین کاربرد را برای کودکان دارند و تفکر خلاق را در آنان تقویت می کنند چرا که کتاب غذای فکر کودک( و همچنین خود ما) است و به تخیلات کودک روح و تازگی میبخشد. به همان اندازه که به نوع اسباب بازی اهمیت می دهید توجه داشته باشید که کودک به اندازه ی کافی با اسباب بازی اش بازی می کند و با آن وقت می گذراند. تحقیقات نشان داده اند که کودکان به زمانی نیاز دارند تا بتوانند وارد بازی خود شوند، طی این فرایند است که خلاقیت آنها همراه با دیگر مهارت های رشدی تقویت می شود.
Kathleen Alfano Ph.D., Director of Child Research   

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به بازیمن تویز می باشد.