برند محصولات

بازی فکری برند آترینا

بازی فکری برند بازیمن

رده بندی سنی

یکی از راز های تربیت موفقیت آمیز کودکان، یادگیری هنر ارزشمند حواس پرت کردن است! بله، پدر و مادر بودن خیلی فراتر از این است اما یادگیری اینکه وقتی کودک قشقرق راه می اندازد و سر و صدا می کند باید چگونه او را آرام کرد نکته ای است که به سالم بودن روحیه ی شما کمک می کند و کاملا هم شدنی است. فقط کافی است تکنیک ها، راهکارها و اسباب بازی های درستی را به کار بگیرید. 

اگر بتوانید چیزهایی که کودک شما را تحریک می کند و توجه او را جلب می کند را بشناسید می توانید قادر به مقابله با مسائل روزانه کودک باشید تا او کمتر گریه کند و فریاد بکشد. 

 در اینجا پیشنهاداتی برای اسباب بازی هایی که می توانند زندگی شما به عنوان پدر یا مادر را ساده تر کنند آورده شده است. این پیشنهادت با استفاده از تمرکز بر سرگرمی، حفظ آرامش، و وقتی که او داد و فریاد می کند، آرام کردن کودک، ارائه شده است. 

1. برای زمان غذا خوردن. برای کودک نوزاد بسیار جذاب است که ببیند چطور شیشه شیرش روی زمین می افتد، له کردن میوه هایی که در حال خورد آنها است چگونه است و کلوچه هایش چطور خرد می شوند. علاوه بر اینکه این فعالیت ها واقعا برای کودک جذاب هستند این کارها بر سر میز غذا خوری به معنای آن هم هست که کودک دیگر سیر شده است  و می خواهد که از روی صندلی اش بلند شود. برای اینکه بتوانید زمان غذا خوردن کودک را طولانی تر کنید تا شما و خانواده بتوانید غذایتان را تمام کنید، از یک عروسک و یا اسباب بازی دلخواه کودک در زمان غذا خوردن استفاده کنید.

2. برای کالسکه سواری. اگر شما هم از آن دسته از والدینی هستید که در حالی که کالسکه تان را به خود به خرید می بردی باز هم مجبور می شوید کودک را بغل کنید، ما شما را درک می کنیم! بعضی از کودکان برای مقابله با صداها و چیزهایی که در اطراف خود می بینند به آغوش شما پناه می برند. بعضی دیگر از کالسکه فرار می کنند چرا که حوصله شان از نشستن سر رفته است. بهتر است زمان خرید شما با نوزاد زیاد طولانی نشود. اما اسباب بازی ها می توانند کودک را برای مدتی که دارید خرید های روزانه تان را انجام میدهد، سرگرم کنند. 

3. برای کودکی که در زمان تعویض پوشک خیلی وول می خورد. هر کسی که عوض کردن پوشک نوزاد را تا به حال تجربه کرده است، می داند وقتی که کودک شروع به وول خوردن و لگد زدن می کند، همه چیز خراب می شود. سعی کنید او را با پخش موسیقی آرام نگه دارید. یک اسباب بازی موزیکال که دارای دکمه ای مختلفی باشد می تواند کودک را سرگرم نگه دارد و دست های او را هم مشغول نگه می دارد. 

4. برای جیغ کشیدن های بی موقع. بعضی از نوزادان زیاد جیغ می کشند و ناآرام هستند. در سنین پایین برای آرام  کردن نوزاد نباید به او آبنبات و یا شکلات داد چرا که نوزاد نباید از این مواد استفاده کند و در سنین بالاتر هم انجام این کار مشکل تربیتی دارد چرا که کودک یاد میگیرد برای آرام شدن از شما باج بگیرد و یا برای دریافت شکلات جیغ بکشد. بنابراین بهتر است که به کودک اسباب بازی های رنگارنگ و دندان گیر داده شود تا با آنها سرگرم شود. 

از نقش پدر و یا مادری خودتان و همچنین از اسباب بازی هایی که خریده اید بهترین استفاده را ببرید. با این کارها هم روز کودک را تبدیل به یک روز خوب می کنید و هم چالش هایی که با آن در تربیت کودک مواجه هستید را کم کم به حداقل می رسانید. 
Dawn Papandrea 

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به بازیمن تویز می باشد.